Пінопласт- це екологічно чистий матеріал, що дозволяє не тільки забезпечити високу тепло-і звукоізоляцію, але і принести пристойну економічну вигоду. Створення комфортних умов при експлуатації будівель і споруд вимагає підвищеної витрати паливних ресурсів, що в підсумку має негативний вплив на екологічну обстановку, особливо у великих містах. Відомо, що сумарні втрати тепла через стіни та покриття складають більше 70% від усіх втрат тепла через огороджувальні конструкції. Тому досить актуальним питанням було і залишається перехід на більш ефективні огороджувальні конструкції. В даний час одним з найбільш перспективних напрямів запобігання тепловтрат є застосування пінополістиролу.
1. Економічна вигода. Сьогодні виробництво пінопласту набуло великої популярності, завдяки високому попиту на даний товар. Доведено, що можна скоротити затрати на опалення на 40-70% за допомогою якісно встановленої термічної ізоляції будівлі пінополістиролом. Якщо встановити таку ізоляцію у новому будинку, то коштуватиме це не більше, ніж піввідсотка від вартості житла, а повністю окупиться за 5 років. До того ж, листовий пінопласт і його встановлення обійдуться замовнику в середньому на 70% дешевше, ніж використання інших теплоізоляційних систем.
2. Теплоізоляція. Пінополістирольні плити володіють майже такою самою теплопровідністю, як повітря — але головна перевага останнього полягає в тому, що пінопласт – це тільки 2% полістиролу, а все інше – повітря. Зважаючи на те, що теплопровідність повітря досить низька (0,027Вт/мК), показник теплопровідності пінополістирольних плит коливається в межах 0,037-0,043 Вт/мК. Для порівняння, той самий показник для деревини складатиме 0,12 Вт/мК, для цегли – 0,7Вт/мК, для керамзиту – 0,12Вт/мК.
3. Вологопроникність. Пінополістирлольні плити абсолютно байдужі до зміни рівня вологості. В ході емпіричних досліджень було виявлено, що здатність пінопласту поглинати воду майже нульова, при тому, волога ніяк не позначається на його стані. Це є однією головних причин широкого використання пінопласту в будівництві, адже водонепроникність є запорукою максимального зниження ризику ураження приміщення грибком.
4. Вогнетривкі властивості. Горіння деревини, в порівнянні з пінопластом, спричиняє в 8 разів інтенсивніше вивільнення енергії, до того ж, пінопласт сам загасне, якщо поруч не буде відкритого вогню.
5. Витривалість. Пінопласт майже не піддається стисненню та розтягненню, незважаючи на порівняно невисоку щільність, що коливається від 0,015 до 0,05г/см.куб. Навіть при довготривалих розміряних навантаженнях пінопласт не втрачає свою первинну форму та щільність.
6. Екологічна безпека. Пінополістирол, як будматеріал, є повністю екологічним.
7. Подовжує життя будівлі. Термічна ізоляція пінополістиролом оберігає стіни від значних перепадів температур. Таким чином даний матеріал передбачає таку проблему, як руйнування стін.
8. Шумоізоляція. Пінопласт — це матеріал з унікальною структурою, завдяки якій він здатен ефективно поглинати звуки та приглушувати вуличні шуми.
9. Простота монтажу. Пінопласт також володіє рядом суттєвих переваг при встановленні: невелика вага при значних об’ємах, не кришиться на порох, вологостійкий, легко розрізається без спецзасобів, просто і швидко монтується.