SHPATEN UNIVERSAL клей універсальнийShpaten Universal — суха клейова суміш на основі цементу з мінеральними наповнювачами, полімерними модифікаторами та армувальними волокнами, призначена для:

  • приклеювання полістирольних та мінераловатних плит;
  • влаштування армованого шару систем утеплень;
  • облицювання міцних, недеформівних основ керамічною плиткою, гресу, плитами з природного і штучного каменю;
  • облицювання «теплих підлог»;
  • вирівнювання стін з газобетону, цегли, старих цементно-піщаних штукатурок;
  • виконання мурувальних робіт.

Підготовка основи.

Підготовку основи виконувати відповідно до вимог ДБН В.2.6-22-2001 та СНиП 3.04.01-87. Основа повинна бути міцною, рівною, очищеною від пилу, бруду, залишків фарб, мастил та ін. Цементні штукатурки та стяжки повинні бути витримані не менше 28 діб перед початком робіт. При викладанні плитки нерівності більше 5 мм вирівняти клеєм SHPATEN UNIVERSAL за добу до початку робіт. Поверхні з підвищеним водопоглинанням обробити грунтовкою SHPATEN UNIGRUND.

 Приготування.

Розчинову суміш готувати з розрахунку 0,20-0,24 л води на 1 кг сухої суміші, засипаючи суміш з мішка у ємність з чистою водою при одночасному ручному або механічному (до 600 об/хв) перемішуванні до утворення однорідної маси без грудок. Після п’ятихвилинної витримки розчинову суміш повторно перемішати. Оптимальну кількість води для замішування вибирати в залежності від виду виконуваних робіт.

 Витрати.

1,5 кг сухої суміші на 1 м² поверхні при товщині шару 1 мм.

 Виконання робіт.

Розчинову суміш наносити:

  • для ремонту та вирівнювання стін — за допомогою кельми, металевого шпателя, терки чи полутерка;
  • для облицювання поверхні та приклеювання плит утеплення — за допомогою кельми та шпателя;
  • для виконання мурувальних робіт за допомогою кельми та шпателя із зубцями.

Максимальна товщина штукатурного шару за один прохід — до 20 мм, клейового шару – до 10 мм.

 Облицювальні роботи.

На підготовану основу нанести шпателем тонкий шар розчинової суміші. Теркою з прямокутними зубцями вирівняти товщину шару, після чого викласти плитки, притискаючи їх до основи. При виконанні зовнішніх робіт і (або) при використанні плитки розміром більше 40х40 см  застосувати техніку двостороннього приклеювання: нанести клей на плитку рівномірно по всій поверхні товщиною біля 1 мм, а на основу – з допомогою шпателя з зубцями. Коригувати положення плитки можна протягом 10 хв. Не рекомендується укладати плитки на підлогу без шва. Ширина шва між плитками повинна бути не меншою, ніж 1 мм. Використовувати покриття та здійснювати затирання швів можна через 48 год, при влаштуванні «теплої підлоги» — через 28 діб.

 Приклеювання теплоізоляційних плит.

При приклеюванні плит на рівні поверхні нанесення клею виконувати за допомогою шпателя із зубцями 10×10 мм, рівномірно розподіляючи масу по всій поверхні.

При приклеюванні на нерівні основи на відстані 3 см від краю плити нанести клейову розчинову суміш суцільною смугою шириною 3-4 см, влаштовуючи розриви для запобігання утворення повітряних пробок.

На решту поверхні плити розміром 50×100 см викласти 3-4 грудки суміші. Місця накладання клею на мінераловатні плити попередньо промастити клеєм для забезпечення надійного зчеплення. Плити повинні бути приклеєні не менше, ніж на 50% площі своєї поверхні. Після нанесення розчинової суміші плиту прикласти до стіни на призначене місце і притиснути до отримання рівної площини з сусідніми плитами. Видалити надлишок клею — на торцях не повинно бути залишків. Теплоізоляційні плити приклеювати з розбіганням швів. Механічне закріплення та виконання гідрозахисного покриття проводити не раніше 3-х днів після приклеювання плит.

Виконання армованого шару.Розчинову суміш наносити на поверхню плити з використанням шпателя з рівним краєм суцільними смугами на ширину армувальної сітки. Шпателем з зубцями 10×10 мм провести вирівнювання товщини шару клею. Використовуючи шпатель з рівним краєм, втиснути сітку і рівно

зашпаклювати. Сітка повинна бути повністю втопленою в клей, рівномірно натягнутою, без складок і пухирів. Перекриття сусідніх смуг сітки повинне становити не менше 10 см. Товщина отриманого покриття - 3-4 мм. Нанесення декоративних штукатурок проводити через 3 доби після виконання гідрозахисного шару.

Штукатурні роботи. Штукатурну розчинову суміш накидати рівномірно на стіну за допомогою кельми. Товщина шару за один прохід – не більше 20 мм. Надлишок розчинової суміші зібрати металевою рейкою. Затирання поверхні проводити дерев’яною або пластмасовою теркою після підсихання штукатурки.

 Мурувальні роботи.

За допомогою кельми розчинову суміш  нанести на вертикальну та горизонтальну поверхні кладки, вирівняти товщину шпателем із зубцями, вирівняти і притиснути стіновий елемент. Розчинову суміш використати не пізніше, ніж через 2,5 год після приготування. Роботи виконувати при температурі навколишнього середовища, матеріалу та основи від +5ºС до +30ºС. Вказані рекомендації стосуються температури навколишнього середовища +20ºС та вологості 60%. При інших умовах термін придатності розчинової суміші може змінюватись.

 При влаштуванні армованого шару та облицюванні «теплих підлог» рекомендовано додавати 4% емульсії SHPATEN ARM від кількості  сухої суміші.

 Заходи безпеки.

Суміш містить цемент, і при взаємодії з водою дає лужну реакцію, тому під час роботи слід оберігати очі та шкіру. У разі потрапляння розчинової суміші в очі слід негайно промити їх водою і звернутися за допомогою до лікаря.

 Технічні характеристики:

Витрати води для приготування розчинової суміші

0,20-0,24 л на 1кг сухої суміші

Співвідношення води та SHPATEN ARM при влаштуванні армованого шару, облицюванні «теплих підлог»

4 л води +1 л SHPATEN ARM на 25 кг сухої суміші

Термін придатності розчинової суміші, не менше

2,5 год

Відкритий час, не менше

20 хв

Час коригування, не менше

10 хв

Зміщення матеріалу, що закріплюється, не більше

0,5 мм

Міцність зчеплення з основою після витримування в повітряно-сухих умовах, не менше

0,8 МПа

Міцність зчеплення з основою при додаванні SHPATEN ARM після:- навперемінного заморожування і відтавання, не менше- температурного впливу, не менше

 

0,8 МПа

 0,8 МПа

Час можливого технологічного пересування, не раніше

48 год

Морозостійкість, не менше

50 циклів

Тріщиностійкість

Відсутність тріщин на клині товщиною 20 мм

Паропроникність, не менше

0,1 мг/м.год.Па

Усадка, не більше

1,5 мм/м

Температура виконання робіт

+5ºС ¸ +30ºС

Температура експлуатації

-50ºС ¸ +70ºС

Витрата сухої суміші на 1 м2 поверхні при товщині шару1 мм

1,5 кг

Зберігання. 

Суміш зберігати в сухих приміщеннях в непошкодженій упаковці. Не допускати контакту мішків з вологими стінами чи підлогою.

Гарантійний термін зберігання — 12 місяців від дати виготовлення.

При використанні даного продукту не за призначенням чи у невідповідних умовах виробник не несе відповідальності за отриманий результат.