Ковпаки на паркан призначені для захисту стовпів паркану та їх основи від негативного впливу вітру, дощу, снігу, механічних та інших пошкоджень. Ковпак на паркан складається з кришки — верхньої водовідвідної частини, яка розрізняється по декоративному оформленню та нижньої частини, що закриває верхню кладку парканного стовпа, в яку здійснюється кріплення. Звіси верхньої частини ковпака виступають з кожної сторони на кілька сантиментів і завдяки спеціально сконструйованому комірцю, волога стікає з ковпака не на стовп паркану, а на цокольні відливи паркану, виконуючи, таким чином, роль парасольки.

Ковпаки на стовпи захищають стовпи забору від атмосферних опадів і кладки, від руйнування декоративних елементів і прикрашають паркан, який набуває закінченого вигляду.

Незважаючи на декоративний зовнішній вигляд, насправді ковпаки на паркани виконують важливі захисні функції, а все через їх технологічну конструкцію. Звиси верхньої частини ковпака на кілька сентиментів виступають з кожної сторони і завдяки спеціально сконструйованому комірці, волога стікає з ковпака не на стовп паркану, а на його цокольні відливи, виконуючи, таким чином, роль парасольки. Це властивість особливо важлива в зимову пору року, коли волога, стікаючи по стовпу замерзає, розширюючись в обсязі, потім тане, зменшуючись і знову замерзає, зумовлюючи швидке руйнування стовпа паркану. Таким чином, верхня кришка ковпака на паркан сконструйована таким шляхом, що після її установки, вона повністю запобігає потраплянню опадів на вертикальну поверхню стовпа і спільно з парапетом (планкою для парканних прогонів) надійно захищають Ваш паркан від руйнування. Що стосується самого з’єднання кришки парканного ковпака, то його герметичність досягається шляхом створення внутрішніх фальцевих швів, які надають накривці на паркан додаткову жорсткість і запобігають потраплянню вологи всередину кришки.
Ковпаки (накривки) на паркан виконуються з різних матеріалів, як правило, використовується високоякісна гарячеоцинкована сталь з полімерним покриттям відомих європейських виробників. Матеріали і покриття, використовувані при виготовленні металоконструкцій, мають високі антикорозійні властивості і тривалий термін служби. Приємно радує колірна гамма можливих рішень,  таке різноманіття кольорів здатне задовольнити будь-які запити.
Крім захисної функції ковпаки виконують ще естетичну функцію, надаючи паркану, а відповідно, і загальному вигляду будинка завершений зовнішній вигляд. Так як декоративні ковпаки відмінно поєднуються з будь-якими видами огорож; будь це паркан з профлиста, дерев’яний, кований або цегляний паркани.