гіпс-онікс1Гіпс будівельний – найдавніший будівельний матеріал, сліпуче білого кольору або світло- сірого у вигляді порошку. Будівельний гіпс – це тонкий порошок, що виготовляється з гіпсового каменю, шляхом випалу та помелу або помелу і випалення. Перевагами будівельного гіпсу є швидка сутичка і затвердінняю

При схоплюванні і твердненні гіпс будівельний здатний збільшується в об’ємі до 1%, що має важливе практичне значення при багатьох будівельних роботах.

Недоліком будівельного гіпсу служить те, що гіпс володіє невисокою міцністю і водостійкістю, а ще його досить просто подряпати.  Випускається 12 марок будівельного гіпсу. Для будівельних робіт застосовується гіпс від марки Г-5 до марки Г-25, особливістю яких є те, що вони витримують на стискування від 5 до 25 кг/см2, але можна застосовувати і вищі марки.

Ще однією безперечною гідністю гіпсу в тому, що гіпс – це екологічно чистий, негорючий будівельний матеріал. Коли гіпс твердне, то здатний поглинати зайву вологу з повітря в приміщенні, якщо в приміщенні підвищена вологість, і віддавати її, коли повітря стає занадто сухим. Гіпс як би «дихає», підтримуючи вологість на певному рівні. Використовувати гіпс можна для будівельних робіт, обробних, а також створювати унікальні архітектурні шедеври.

Гіпсовий алебастр – досить дрібний порошок білого або сіруватого кольору, що виготовляється з гіпсового каменя шляхом випалення і помелу. При змішуванні з водою алебастр швидко твердне, знову перетворюючись на гіпс. Терміни схоплювання (Г-5) від 10 до 40 хвилин. Фортеця на стискування (Г-5) 5 МПа.

Гіпсовий алебастр використовується для:

  • обштукатурювання стін і стель в будівлях з відносною вологістю не більше 60 %;
  • додавання у вапняний розчин для прискорення його схоплювання і збільшення міцності;
  • монтажних робіт (розводка електропроводки, кріплення профілів і маяків);
  • ремонту стін і стель (закладення швів, тріщин, вибоїн, поглиблень).

Спосіб приготування: для обробних робіт і виготовлення гіпсових виробів гіпс висипати у воду: 65-70гр. води на 100гр. гіпсу. Отриману суміш використовувати протягом 4-10 хвилин.