Прикраса стель ліпниною – один з найдавніших способів обробки, що не втратив свою актуальність і в наші дні. Але на зміну гіпсовим прикрасам прийшли легкі і міцні вироби з пінополістиролу, які вписуються в інтер’єр нітрохи не гірше.  На сьогоднішній день справжню гіпсову ліпнину можуть замінити багети, карнизи, холдинги і розети стельові.

Багети

Ширина багетів, як і їх зовнішній вигляд можуть бути різними. Розмірний ряд коливається від 20 до 200 міліметрів. Для приміщень з низьким рівнем перекриття краще вибрати плінтус стельовий невеликої ширини, і навпаки, для високих стель – найбільш широкий. Кількість погонних метрів декору безпосередньо залежить від довжини і ширини приміщення. Метод приклеювання багетів також є різний. Якщо стіни і перекриття приміщення вже декоровані фінішним матеріалом, підійде спосіб фіксації на спеціальний клей. Причому клей повинен бути спеціальним, взаємодіючим з пінополістиролом, не руйнуючи його цілісність. На зашпакльовану стелю і стіни не оброблені декоративним матеріалом, можливо приклеювання  на шпаклівку.  Багети можуть бути різних видів:

1          епкіпетрен          н64у66у6г

   Розета стельова

Асортимент розеток також дуже великий. Вони відрізняються один від одного як розміром і формою (можуть бути круглими, овальними, квадратними, фігурними), так і візерунком.   Розети в свою чергу кріпляться на «рідкі цвяхи» або спеціальний клей.

1                     3

 

Переваги пінопропіленових виробів:

-          можливість встановлення у вологих і не опалювальних приміщеннях — не деформується від перепадів температур, не піддається впливу вологи, не вбирає запахи;

-          розетки й будь – які інші вироби можна фарбувати, надаючи їм необхідний по дизайну відтінок;

-          невелика вага дозволяє легко кріпити декор до стелі і не боятися його падіння.