Рядова (будівельна) цегла – надзвичайно довговічний матеріал, здатний тривалий час зберігати тепло в будинку, пожежостійкий, стійкий до зовнішніх впливів , легко переносить атмосферні осадки, різку зміну температури, не боїться агресивних речовин і шкідливих мікроорганізмів. І, безумовно, не варто забувати про зовнішній вигляд цегли. Будівля з цього матеріалу виглядає добротно й солідно, а різноманітність способів облицювання надає простір для фантазії дизайнерів та архітекторів. Багатьох споживачів часто хвилює вартість цегли будівельної. Насправді, даний матеріал – не найдешевший, проте, приймаючи до уваги усі його переваги, слід визнати, що ціна його не на стільки вже й висока. Стіни, зведені з цегли, практично весь строк своєї служби не вимагають ремонту і особливого догляду.Із зовнішньої сторони вона не вигоряє під дією сонячного проміння, і не втрачає своєї привабливості від дощу та снігу.
Для тих, хто все-таки хоче зекономити, виробники пропонують порожнисту будівельну цеглу, вартість якої, за рахунок наявності порожнин всередині неї, нижча в порівнянні зі звичайною цеглою. Порожниста цегла найчастіше використовується під час будівництва будівель висотою у два-три поверхи, не більше. А також для зведення внутрішніх стін і перегородок всередині будівлі. Для зведення крупних будівель, стіни яких під час експлуатації будуть мати великі навантаження, порожниста цегла однозначно не підходить. Для даного типу будівель потрібно використовувати тількиповнотілу цеглу, об`єм порожнин всередині якої не буде перевищувати 12-13%.Повнотіла будівельна цегла володіє підвищеними волого-, звуко- і теплоізоляційними показниками, вона є більш міцною, надійною і довговічною.
Вибір будівельної цегли залежить від умов будівництва, при цьому необхідно орієнтуватися на її маркування. Так, маркування під буквою F говорить про показник морозостійкості даного матеріалу, який може змінюватись від 15 до 100. Маркування М показує міцність будівельної цегли, змінюється від 75 до 300. І, звичайно, чим вищі дані показники, тим краща якість цегли, і тим вища її вартість.
Будівельна (рядова) цегла відрізняється за розміром. Розрізняють цеглу одинарну (250х120х65мм), півторачку (250х120х88мм), подвійну (250х120х138мм) і нестандартну (європейську) цеглу.
Варто відзначити, що нові технології дозволяють надавати цеглі будівельній додаткових якостей, таких, наприклад, як підвищена кислотостійкість, вогнетривкість і т. п. А палітра кольорів цього будівельного матеріалу настільки широка, що дозволяє втілювати в життя будь-які задуми.