Покрівельні матеріали є водостійкими, але у разі сильних опадів із сильним вітром або великої кількості снігу вода може просочитися через покрівлю. Найважливішою функцією підпокрівельних плівок є відведення конденсату та вологи, що проникає до підпокрівельної порожнини, а додаткова функція – гідроізоляція конструкції даху та простору, що під ним. Покрівельні матеріали дуже відрізняються за своїми гідроізоляційними властивостями. Найкращі гідроізоляційні плівки згідно з європейськими стандартами продукції отримали позначку W1, плівки із посередньою гідроізоляційною здатністю – позначку W2. Загальне правило таке, що плівки W2 можна застосовувати лише у випадку, якщо кут нахилу даху перевищує 25°. Плівки категорії W3 не придатні до застосування як підпокрівельні, їх можна використовувати лише на вертикальних поверхнях.
Види підпокрівельних плівок:
1. Поліетиленові плівки використовують для паро-та гідроізоляції підпокрівельного простору. Ці матеріали армуються спеціальною тканиною або сіткою, завдяки чому досягається додаткова міцність.
Армовані поліетиленові плівки бувають двох видів: перфоровані і неперфоровані. Поліетиленові плівки з перфорацією використовують для гідроізоляції, а неперфоровані — для пароізоляції. Також, як пароізоляцію застосовують особливі армовані поліетиленові матеріали ламіновані з внутрішньої сторони алюмінієвою фольгою — тобто, плівки із дзеркальним шаром.
2. На даний момент, поліпропіленові плівки як з антиконденсатним шаром, так і без нього отримують все більше популярності серед покрівельників. Різниця між поліетиленовими і поліпропіленовими плівками полягає в тому, що поліпропілен більш міцний матеріал з високими показниками стійкості до ультрафіолетового випромінювання. Також, варто зазначити, що поліпропіленові плівки з антиконденсатним шаром здатні вбирати і утримувати воду. Вони вдало впораються з поставленими завданнями при наявності двох вентиляційних повітряних зазорів (нижнього і верхнього). Це пояснюється тим, що звернена до утеплювача сторона поліпропіленової плівки має ворсисту поверхню, завдяки якій волога при несприятливих погодних умовах затримується на нижній поверхні за рахунок ворсу.
3. Мембрани – якісно новий і по всім параметрам досконалий вид ізоляційних матеріалів, що мають здатність випускати водяну пару, що утворюється внаслідок процесів конвекції. Покрівельні мембрани складаються з нетканих синтетичних волокон, мікроструктура яких має досить високу паропроникність. Мембрани бувають двох типів: дифузійні і супердифузійні.
4. Дифузійним мембранам характерні маленькі отвори. Якщо щільно притиснути таку плівку до утеплювача то отвори перекриються, і мембрана не буде пропускати водяну пару. Саме тому при установці дифузійної мембрани необхідні верхній і нижній вентиляційні зазори.
5. Супердифузійні мембрани мають більш високий коефіцієнт паропроникності, причому їх можна монтувати без нижнього вентиляційного зазору впритул до утеплювача.
Супердифузійні мембрани мають більш високий коефіцієнт паропроникності, причому їх можна монтувати без нижнього вентиляційного зазору впритул до утеплювача.