При облаштуванні будинку все частіше постає питання про організацію доступу в мансарду або горище, так як в більшості сучасних приватних будинків горища і мансарди є експлуатованими приміщеннями. Зараз переносна драбина — це минуле століття, та й важко її тягати з місця на місце, а на стаціонарні сходи не у всіх є додаткові кошти, та й займає така драбина чимало місця. Тим самим урізуючи житловий простір, який можна було б використовувати ефективніше. У цьому випадку найбільш раціональним рішенням є установка горищних сходів. Горищні сходи — це особливий вид сходів, створений спеціально для заміських та приватних будинків, що забезпечує комфортний і зручний доступ в мансарду або у горищне приміщення. Горищні сходи є розкладними, ця характеристика дозволяє максимально використовувати житлову площу і не створює перешкод при пересуванні. У зібраному вигляді вони зберігаються в стелі, а саме в коробі сходового люка. За необхідності горищні сходи за кілька секунд переходять в робочий стан і забезпечують зручний доступ в мансарду. Горищні сходи бувають трьох-чотирьох секційні, складні і розсувні, механічні або з електроприводом. Їх виробляють з дерева і металу.
Процес монтажу простий і зовсім не трудомісткий. Як правило, горищні сходи продаються вже в зібраному вигляді, що значно полегшує їх монтаж. Мансардні сходи збираються в один прийом за допомогою спеціального стрижня і встановлюються в стелю. При установці горищних сходів Ви можете, не турбується про втрату тепла в приміщенні, так як люк передбачає утеплювач в кришці і ущільнювач по всьому його периметру. А від несанкціонованого проникнення у ваш будинок через горищний простір вас захистить спеціальний стержень і замок, що вбудовані в люк. Відкриття люка відбувається без особливих зусиль, конструкція пружин дозволяє зробити це плавно і практично безшумно. Також, міцність і надійність конструкції гарантує з’єднання, в народі зване «ластівчин хвіст». Це кріплення являє собою з’єднання в кріплення бічних елементів і сходинок сходів. Також вам не варто турбуватися про безпеку спуску-підйому по сходах, так як на них нанесені спеціальні анти ковзкі виїмки.
На ринку представлено багато видів горищних сходів, вони відрізняються одне від одного своєю функціональністю, міцністю, компактністю, дизайном і, звичайно ж, зручністю використання. При виборі горищних сходів важливо враховувати розміри прорізу, висоту приміщення і передбачуване навантаження. Ціна на горищні сходи залежить від матеріалу, розмірів і виробника. Але в будь-якому випадку, тільки у нас ви отримаєте самі низькі оптові ціни на горищні сходи по Україні. Купуючи горищні сходи ви зможете виручити не тільки простір вашого приміщення, але і гроші. У сучасних моделях горищних сходів передбачені всі вимоги безпеки та комфорту, вони можуть легко витримувати навантаження (від 150 до 500 кг), у той час як сходинки з неслизьким покриттям дозволяють уникнути падінь або інших травм.