Надійний дах над головою необхідний кожному, так як це своєрідний захист від несприятливих погодних впливів навколишнього середовища. Внаслідок затяжних атмосферних опадів покрівля накопичує багато зайвої вологи, що може мати згубний вплив на всю будівлю. Водостічні системи створені щоб запобігати скупченню вологи на покрівлі та задля її ж відведення подалі від будівлі. Водостоки захищають стіни, фундамент і цоколь будинку від зайвого зволоження. Завдяки водостоку, зайва вода збирається і прямує в певне місце, де вона вже не зможе завдати шкоди будові.
Водостік – невід’ємна частина сучасного дому! Про його користь наочно говорить відома приказка «вода камінь точить». За відсутності водостічної системи вода за кілька років зробить крихкими найстійкіші конструкції.
Основне завдання роботи водостічної системи — запобігти розбризкуванню води на стіни, руйнуванню вимощення  й стіканню дощової води по будівлі. Крім того, водостічні системи гарантують, що волога не буде збиратися біля фундаменту будівлі. Таким чином, експлуатація будівлі стає більш тривалою і менш витратною.