Шпаклівка – спеціальний склад для попередньої обробки, вирівнювання і підготовки різних поверхонь перед нанесенням на них матеріалів для обробки приміщень.
Шпаклівки діляться на сухі і готові до застосування.
Переваги сухих шпаклівок:
- недорога ціна, а при правильному використанні – гарна якість матеріалу;
- легкість в приготуванні суміші при чіткому дотриманні інструкції. Порушувати зазначені в інструкції пропорції суворо забороняється, тому тут необхідно гранична точність і акуратність;
- застосовуються для будь-яких видів робіт, навіть для самих тонких.
До недоліків даного виду шпаклівок відносять невеликий термін використання вже приготовленої суміші. Тобто, при обробці поверхонь великих площ слід брати шпаклівки з великим терміном зберігання готового складу.
Такими властивостями володіють готові шпаклівки, їх можна зберігати досить тривалий час. Також вже готові до застосування шпаклівки зручні в застосуванні, вони не вимагають часу на приготування складу і точного дотримання технології, як у випадку з сухими шпаклівками. Всі компоненти вже розведені в точних пропорціях і готові до використання. Недоліки готових шпаклівок – це висока вартість, а також неможливість застосування в тонких шарах через схильність до усадки. Не рекомендується застосовувати готові шпаклівки в шарах більш 5мм товщиною.
За призначенням шпаклівки бувають вирівнюючі, фінішні, універсальні і спеціалізовані. Варто зауважити, що класифікація шпаклівок за призначенням є самою важливою і значимою. Вирівнюючі шпаклівки або, як їх ще називають, шпаклювання першого шару, використовують для попередньої грубої обробки і вирівнювання поверхні. Вибирають вирівнюючу шпаклівку в залежності від матеріалу основи. Перш за все, вирівнює шпаклівка повинна мати гарну адгезію до основи, високою міцністю і довговічністю.
Фінішні шпаклювання або шпаклювання другого шару наносять на поверхню безпосередньо перед її декоративною обробкою. Така шпаклівка дає можливість вирівняти всі залишилися дефекти, вибір залежить від використовуваного декоративного покриття.